Blog > Komentarze do wpisu

Jego Świątobliwość Dalajlama: Oświadczenie w sprawie Karty '08

Bardzo cieszę się z Karty '08 ogłoszonej przez chińskich uczonych, artystów, rolników i prawników z okazji sześćdziesiątej rocznicy Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Ich wołanie o polityczne, prawne i konstytucyjne reformy zasługuje na podziw.

Osobiście uważam, że propagowana przez prezydenta Hu Jintao idea harmonijnego społeczeństwa jest inicjatywą chwalebną, gdyż może stworzyć przestrzeń dla poglądów rosnącej grupy Chińczyków. Harmonijne społeczeństwo zrodzić się może jedynie z ludzkiego zaufania, wolności od strachu, wolności wyrazu, rządów prawa, sprawiedliwości i równości.

Pragnę wezwać chińskich przywódców do rozważenia możliwości wypracowania jedności i stabilizacji środkami cywilizowanymi.

Korzystając z okazji, apeluję do rządu Chińskiej Republiki Ludowej o zwolnienie więźniów sumienia, w tym Hu Jia, którzy są przetrzymywani za korzystanie z wolności słowa.

 

Warszawa, 12 grudnia 2008

piątek, 12 grudnia 2008, adam.koziel

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Tybet Watch
Niekomercyjny blog zbierający wszelkie informacje o zdarzeniach w Tybecie przed olimpiadą w Pekinie oraz o akcjach protestach w realu i w sieci, wspólne przedsięwzięcie ”Gazety Wyborczej”, portalu Gazeta.pl, dziennika ”Metro” i Radia TOK FM. Dołącz do nas

TybetWatch
Autorzy
Partnerzy
Jesteśmy przeciw Helsińska Fundacja Praw Człowieka SOLIDARNI Z TYBETEM Fair play. Free Tibet.
Add to Technorati Favorites


Blogowisko.org