Blog > Komentarze do wpisu

Współczesny Tybet – problemy i rozwiązania

Wydział Orientalistyczny Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Instytut Lecha Wałęsy oraz Fundacja Inna Przestrzeń mają zaszczyt zaprosić na seminarium pt. „Tibet today – problems and solutions / Współczesny Tybet – problemy i rozwiązania”, które odbędzie się 11 marca 2011 roku o godzinie 17.00, w sali im. Brudzińskiego, Pałac Kazimierzowski Uniwersytetu Warszawskiego.

Seminarium jest częścią obchodów 52 rocznicy Powstania Narodowego w Lhasie, które rozpoczęło się 10 marca 1959 roku. Głównymi tematami spotkania będą: sytuacja Tybetańczyków na terenie Chińskiej Republiki Ludowej oraz poza jej granicami; perspektywy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego pod przywództwem agresywnie rozwijających się Chin; międzynarodowa sytuacja Tybetańskiego Rządu na Uchodźstwie – kierunki i cele działania w drugiej dekadzie XXI w. 
 
Seminarium będzie tłumaczone na j.polski. Wstęp wolny, prosimy o punktualne przybycie.
 
Mówcy:
 
Thubten Samdup – od sierpnia 2009 roku jest przedstawicielem J.Ś. Dalajlamy na Europę Północną, Kraje Bałtyckie i Polskę z siedzibą w Londynie. W przeszłości był członkiem Parlamentu Tybetańskiego na Uchodźstwie, gdzie reprezentował Tybetańczyków z Ameryki Północnej. Od wielu lat działa na rzecz diaspory tybetańskiej, m.in. był założycielem i w latach 1987 – 2004 prezesem Canada Tibet Committee.
 
Dr Robert Barnett z Columbia University – twórca Modern Tibetan Studies Program na Uniwersytecie Columbia, autor wielu publikacji i książek m. in. “A Poisoned Arrow: The Secret Petition of the 10th Panchen Lama”, “Leaders in Tibet: A Directory, Cutting Off the Serpent's Head: Tightening Control in Tibet 1994-1995, and Resistance and Reform in Tibet” (Indiana University Press, 1994), “Lhasa: Streets with Memories” (Columbia University Press, 2006). Jego najnowsza książka nosi tytuł “Tibetan Modernities: Notes from the Field on Social and Cultural Change”, jej współautorem jest Ronald Schwartz (Brill, 2008).
 
Seminarium prowadzić będzie Dr Agata Bareja-Starzyńska, tybetolog z Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy!

Wywiad z Dr Robertem Barnettem można przeczytać w archiwalnym numerze biuletynu RatujTybet z listopada 2009 r., wywiad z Przedstawicielem Dalajlamy ukaże się w najnowszym numerze, który będzie dostępny podczas seminarium.
piątek, 11 marca 2011, program.tybetanski

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: phytochi, 196.45.142.*
2011/04/30 12:05:59
Cudowny post - tak trzymać. Pozrdrawiam.
Tybet Watch
Niekomercyjny blog zbierający wszelkie informacje o zdarzeniach w Tybecie przed olimpiadą w Pekinie oraz o akcjach protestach w realu i w sieci, wspólne przedsięwzięcie ”Gazety Wyborczej”, portalu Gazeta.pl, dziennika ”Metro” i Radia TOK FM. Dołącz do nas

TybetWatch
Autorzy
Partnerzy
Jesteśmy przeciw Helsińska Fundacja Praw Człowieka SOLIDARNI Z TYBETEM Fair play. Free Tibet.
Add to Technorati Favorites


Blogowisko.org