Kategorie: Wszystkie | Akcje | Artykuły | Audycje | Chiny | Internet | Olimpiada | Prawa człowieka | Tybet | Wideo
RSS
czwartek, 07 lipca 2011
Pierwszy Polsko - Tybetański rajd dla Tybetu - 6-27 lipca
piątek, 11 marca 2011
Wydział Orientalistyczny Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Instytut Lecha Wałęsy oraz Fundacja Inna Przestrzeń mają zaszczyt zaprosić na seminarium pt. „Tibet today – problems and solutions / Współczesny Tybet – problemy i rozwiązania”, które odbędzie się 11 marca 2011 roku o godzinie 17.00, w sali im. Brudzińskiego, Pałac Kazimierzowski Uniwersytetu Warszawskiego.
wtorek, 08 marca 2011
10 marca po raz kolejny organizujemy ogólnopolską akcję solidarności z Tybetem.
piątek, 19 listopada 2010
Przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi (21 listopada!) publikujemy nasz „Raport na temat inicjatyw na rzecz Tybetu podejmowanych przez samorządy w Polsce”, który w szczegółowy sposób opisuje działalność przedstawicieli władz różnego szczebla związanych z sytuacją w Tybecie.

07:37, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 listopada 2010
Według tybetańskich źródeł Pośredni Sąd Ludowy prefektury Kanlho (chiń. Gannan) w prowincji Gansu skazał na karę dwóch lat więzienia Ceringa Dordże, którego oskarżono o zorganizowanie marcowego protestu uczniów szkoły średniej w Maczu (chiń. Maqu). Nie wiadomo, gdzie jest przetrzymywany.
niedziela, 31 października 2010
We wtorek 2 listopada o godzinie 14.30 przed gmachami Sejmu i Senatu przy ul. Wiejskiej w Warszawie Społeczność Tybetańska w Polsce organizuje demonstrację w obronie języka tybetańskiego.

23:09, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 października 2010
Z całego serca pragnę pogratulować panu Liu Xiaobo tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla.
Chiński dysydent Lu Xiaobo laureatem pokojowej nagrody Nobla za "walkę bez przemocy na rzecz podstawowych praw w Chinach". Profesor literatury chińskiej i pisarz odsiaduje w Chinach wyrok 11 lat więzienia za "działalność wywrotową". Chiński rząd ostrzegał Komitet przed konsekwencjami przyznania mu nagrody.
czwartek, 07 października 2010
Według tybetańskich źródeł w czerwcu Pośredni Sąd Ludowy w Lhasie skazał na karę dożywotniego więzienia Dziamphela Łangczuka. Na tej samej rozprawie został skazany na dwadzieścia lat więzienia Kunczok Nima. Obaj są mnichami klasztoru Drepung.
poniedziałek, 04 października 2010
Według tybetańskich źródeł 8 września Pośredni Sąd Ludowy w Czamdo (chiń. Changdu) skazał na trzynaście lat więzienia Łangdu, mnicha z klasztoru Paljul w Dege, w prefekturze Kardze (chiń. Ganzi) prowincji Sichuan.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 74
Tybet Watch
Niekomercyjny blog zbierający wszelkie informacje o zdarzeniach w Tybecie przed olimpiadą w Pekinie oraz o akcjach protestach w realu i w sieci, wspólne przedsięwzięcie ”Gazety Wyborczej”, portalu Gazeta.pl, dziennika ”Metro” i Radia TOK FM. Dołącz do nas

TybetWatch
Autorzy
Partnerzy
Jesteśmy przeciw Helsińska Fundacja Praw Człowieka SOLIDARNI Z TYBETEM Fair play. Free Tibet.
Add to Technorati Favorites


Blogowisko.org