Kategorie: Wszystkie | Akcje | Artykuły | Audycje | Chiny | Internet | Olimpiada | Prawa człowieka | Tybet | Wideo
RSS
sobota, 30 stycznia 2010
Chiński sąd w Mongolskim Okręgu Autonomicznym Sogpo skazał tybetańskiego piosenkarza na rok i siedem miesięcy więzienia za wyprodukowanie albumy muzycznego zawierającego “wywrotowe piosenki”

14:45, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
Radio Free Asia informuje o losie kolejnych aresztowanych Tybetańczyków w Chamdo. Wśród aresztowanych jest dwóch mężczyzn, oraz trzech mnichów.

14:38, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
Sąd ludowy okręgu Sogpo (chiń. Henan) prefektury Malho (chiń. Huangnan) prowincji Qinghai skazał na rok i siedem miesięcy więzienia tybetańskiego pieśniarza Tasziego Dhondupa.
czwartek, 28 stycznia 2010
W okręgu Sog (chiń. Suo) prefektury Nagczu (chiń. Naqu) skazano na kary do trzech lat więzienia czworo Tybetańczyków.
poniedziałek, 25 stycznia 2010
Specjalny wysłannik Jego Świątobliwości Dalajlamy, Lodi Gjari oraz wysłannik Kelsang Gjalcen przybędę jutro do Chin na kolejną, dziewiątą rundę rozmów z przedstawicielami chińskich władz. Proces dialogu rozpoczął się ponownie w 2002 roku; od ostatniego spotkania upłynęło piętnaście miesięcy.
Globalne ocieplenie jest dziś modnym tematem. O konieczności przeciwdziałania mówią zgodnym chórem przywódcy supermocarstw i działacze organizacji pozarządowych. Uczeni publikują opasłe raporty, w których przestrzegają, że „będzie miało ono negatywny wpływ na życie każdego człowieka, a najbardziej ucierpią słabi i ubodzy”. Wszystkie czynniki, które składają się na ów proces – zanieczyszczenie środowiska, erozja skorupy ziemskiej, pustynnienie, zagłada lasów, zatruta woda, toksyczne odpady i inne dzieła ludzkich rąk – widać jak na dłoni w każdym zakątku Płaskowyżu Qinghai-Tybet, który niektórzy nazywają z patosem „ostatnią czystą krainą na naszej planecie”.
piątek, 22 stycznia 2010
środa, 20 stycznia 2010
Kolejny cios – właśnie się dowiedziałam: Dhondup Łangczen. Sześć lat więzienia, wyrok wydany na cztery dni przed końcem 2009 roku, potajemnie, w Silingu.
poniedziałek, 18 stycznia 2010
Tybetańczycy z Amdo, U-Cangu i Khamu rozpoczęli rok 2009 opłakując rodaków pomordowanych rok wcześniej. Płonęły niezliczone światełka, nikt się nie bawił. Pod koniec roku ogłoszono informację o śmierci Ngabo Ngałanga Dzigme. Według terminologii partii komunistycznej pierwsza połowa życia tego niemal stuletniego człowieka należała do „starego”, druga zaś do „nowego” Tybetu. Oba, rzecz jasna, różni niemal wszystko.
niedziela, 17 stycznia 2010
Tybetańskie źródła związane z klasztorem Kirti w Dharamsali informują o skazaniu na 6 lat więzienia Tybetańczyka o imieniu Dolma Namgyal, który został aresztowany w kwietniu 2008 r. za rzekome związki z „separatystycznymi siłami kliki Dalaja”.

13:02, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Tybet Watch
Niekomercyjny blog zbierający wszelkie informacje o zdarzeniach w Tybecie przed olimpiadą w Pekinie oraz o akcjach protestach w realu i w sieci, wspólne przedsięwzięcie ”Gazety Wyborczej”, portalu Gazeta.pl, dziennika ”Metro” i Radia TOK FM. Dołącz do nas

TybetWatch
Autorzy
Partnerzy
Jesteśmy przeciw Helsińska Fundacja Praw Człowieka SOLIDARNI Z TYBETEM Fair play. Free Tibet.
Add to Technorati Favorites


Blogowisko.org