Kategorie: Wszystkie | Akcje | Artykuły | Audycje | Chiny | Internet | Olimpiada | Prawa człowieka | Tybet | Wideo
RSS
piątek, 26 lutego 2010
Według Tybetańskiego Centrum Praw Człowieka i Demokracji, 17 listopada 2009 roku Pośredni Sąd Ludowy prefektury Kardze (chiń. Ganzi) prowincji Sichuan skazał na karę śmierci, której wykonanie zawieszono na dwa lata, dwudziestoośmioletniego Pemę Jesze, dwudziestoczteroletniego Pemę Gonpo na karę dożywotniego więzienia i trzydziestodwuletniego Cełanga Gjaco na szesnaście lat więzienia.
poniedziałek, 22 lutego 2010
„Wydarzyło się tyle koszmarnych rzeczy dowodzących brutalności tego reżimu”.
niedziela, 21 lutego 2010
Jego Świątobliwość Dalajlama zakończył w piątek 19 lutego swoją trzydniową wizytę w Waszyngtonie, w czasie której spotkał się z Prezydentem Barackiem Obamą i Sekretarz Stanu Hillary Clinton, a także otrzymał Democracy Service Medal od sponsorowanej przez Kongres Stanów Zjednoczonych organizacji National Endowment for Democracy.

23:10, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
sobota, 20 lutego 2010
Konstytucja Chin gwarantuje „wolność wypowiedzi”, jednak pekiński sąd uznał pana Liu Xiaobo, który wyrażał swoje poglądy polityczne, winnym zbrodni słowa. Ta sama konstytucja nie oddaje pełni władzy Komunistycznej Partii Chin. Należy ona do ludzi. Sąd uznał jednak, w dwóch instancjach, że apel Karty 08 o zakończenie monopartyjnej dyktatury równa się działalności wywrotowej. Ten wyrok jest wielkim zawodem.
Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi wydała oświadczenie po czwartkowym spotkaniu Prezydenta Obamy z Jego Świątobliwością Dalajlamą.

11:16, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
W drugim dniu świętowania, 18 lutego, Tybetańczycy przeciwstawili się wzmocnionym środkom bezpieczeństwa poprzez śpiewanie modlitw oraz wystrzelenie fajerwerków w regionie Amdo, gdzie urodził się Dalajlama, zaznaczając tym samym spotkanie z Prezydentem Obamą.

11:15, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
piątek, 19 lutego 2010
5. Zastrzeżenia rządu centralnego wobec podnoszonych w Memorandum kwestii kompetencyjnych
Komunikat Białego Domu po spotkaniu Prezydenta Obamy z Jego Świątobliwością Dalajlamą. Spotkanie miało charakter zamknięty, bez udziału mediów.

16:14, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 15 lutego 2010
W prefekturze Ngaba (chiń. Aba) prowincji Sichuan Tybetańczycy zaczęli Nowy Rok swojego kalendarza symbolicznym protestem. Ponad czterysta osób usiadło 14 lutego na głównym placu miasta, jedząc w milczeniu campę (prażoną jęczmienną mąkę) i suchy chleb na znak żałoby po zabitych w trakcie brutalnej pacyfikacji protestów, które rozpoczęły się w marcu 2008 roku.
 
1 , 2
Tybet Watch
Niekomercyjny blog zbierający wszelkie informacje o zdarzeniach w Tybecie przed olimpiadą w Pekinie oraz o akcjach protestach w realu i w sieci, wspólne przedsięwzięcie ”Gazety Wyborczej”, portalu Gazeta.pl, dziennika ”Metro” i Radia TOK FM. Dołącz do nas

TybetWatch
Autorzy
Partnerzy
Jesteśmy przeciw Helsińska Fundacja Praw Człowieka SOLIDARNI Z TYBETEM Fair play. Free Tibet.
Add to Technorati Favorites


Blogowisko.org