Kategorie: Wszystkie | Akcje | Artykuły | Audycje | Chiny | Internet | Olimpiada | Prawa człowieka | Tybet | Wideo
RSS
poniedziałek, 23 listopada 2009
płatki śniegu spadają mi na twarz
środa, 18 listopada 2009
Według niezależnych tybetańskich źródeł 14 listopada Pośredni Sąd Ludowy prefektury Kanlho (chiń. Gannan) prowincji Gansu skazał na pięć lat więzienia Kungę Cajanga,
wtorek, 17 listopada 2009
Kunczok Cephel, urzędnik w departamencie ochrony środowiska i założyciel popularnego portalu poświęconego literaturze tybetańskiej, został skazany na piętnaście lat więzienia za „ujawnienie tajemnic państwowych” (które nie są zdefiniowane w chińskich kodeksach). Zarzuty mają najprawdopodobniej związek z witryną Czodme, „Maślana lampka”, i przekazywaniem informacji o zeszłorocznych protestach w Tybecie.
piątek, 13 listopada 2009
Tego jeszcze nie było, od 1949 roku.
wtorek, 10 listopada 2009
Chińska policja urządziła obławę na około stu Tybetańczyków protestujących w Tianjinie przed siedzibą firmy, która, jak twierdzą, oszukała ich, tworząc piramidę finansową.
czwartek, 05 listopada 2009
Policjanci z Kardze (chiń. Ganzi) zastrzelili Tybetańczyka, któremu wcześniej ukradli ładunek drewna. Według zastrzegającego anonimowość mieszkańca regionu do zabójstwa doszło w połowie października. Sangje, kierowca ciężarówki, został zabity „w miejscowości Sato, na granicy okręgów Kardze i Njarong” (chiń. Xinlong).
poniedziałek, 02 listopada 2009
Przez chińskie media, od rządowej CCTV po prywatne gazety, przetoczyła się właśnie fala zachwytów nad filmem dokumentalnym „Rok w Tybecie”. Do myślenia dała mi szczególnie recenzja zatytułowana „nieoczekiwana »zagraniczna reklama«”. Słowo „reklama” odnosi się tu do propagandy adresowanej do cudzoziemców i choć opatrzono je cudzysłowem, natychmiast pomyślałam o chińskim Departamencie Propagandy Zewnętrznej.
Tybet Watch
Niekomercyjny blog zbierający wszelkie informacje o zdarzeniach w Tybecie przed olimpiadą w Pekinie oraz o akcjach protestach w realu i w sieci, wspólne przedsięwzięcie ”Gazety Wyborczej”, portalu Gazeta.pl, dziennika ”Metro” i Radia TOK FM. Dołącz do nas

TybetWatch
Autorzy
Partnerzy
Jesteśmy przeciw Helsińska Fundacja Praw Człowieka SOLIDARNI Z TYBETEM Fair play. Free Tibet.
Add to Technorati Favorites


Blogowisko.org