Kategorie: Wszystkie | Akcje | Artykuły | Audycje | Chiny | Internet | Olimpiada | Prawa człowieka | Tybet | Wideo
RSS
poniedziałek, 31 marca 2008
Podesłał: Piotr Kowalczyk

www.off.net.pl

19:45, kuba.halcewicz-pleskaczewski , Akcje
Link Dodaj komentarz »
Jestem Chinką, kocham Tybet
19:37, kuba.halcewicz-pleskaczewski , Chiny
Link Dodaj komentarz »
Podesłał Tomasz Linke:

Poniżej zamieszcza rozmowę jaką ostatnio przeprowadziłem z moją znajomą z Chin JA: CHINKA what is going on in the China?

CHINKA: is it the intersest very heavy ? everything increase the price

18:42, kuba.halcewicz-pleskaczewski , Artykuły
Link Komentarze (1) »

Podesłał Tomasz Linke:

Przyszedł mi do głowy ostatnio ciekawy pomysł na akcje protestacyjną w sprawie Tybetu. Mianowicie zapewne dla każdego jest to zrozumiałe ze jest silna propaganda w Chinach i pewne fakty przedstawia się odwrotnie niż miało to miejsce w rzeczywistości. Przeglądałem wiele akcji protestacyjnych, ale nie natrafiłem na żadną akcję pod tytułem informacja normalnych o tym co dzieje się u nich w kraju chińczyków. Jestem przekonany że najważniejszym czynnikiem zmian w Chinach powinny być sami Chińczycy ale nie są oni w stanie tego dokonać będąc dezinformowani przez ich własny rząd. Teraz do rzeczy!

1. Po pierwsze potrzebne jest pismo (po angielsku) odpowiednio opisujące sytuację w Tybecie. Niestety nie czuję się na tyle silny żeby takie pismo skonstruować. I tu jest potrzebna pomoc!

2. Każda osoba która chciała by uczestniczyć w tej akcji powinna zarejestrować się na jednym w chińskich serwisów biznesowych np: www.Alibaba.com www.Made-in-China.com to chyba serwisy największe biznesowe Rejestracja jest banalnie prosta ale mogę napisać instrukcją jak ktoś ma problemy z angielskim.

3. Zacząć wysyłać pisma do firm najlepiej duch dużych (można je rozpoznać np: po ilości towarów wystawianych). Pisma takie przeważnie trafiają do właścicieli firm lub dyrekcji. Pragnę tu nadmienić że taka praktyka, tzn wysyłania takich pism nie związanych z biznesem, jest na tych serwerach powszechna, ostatnio sam otrzymałem pismo od prezydenta nigeri z prośba o poparcie jego działań.

18:41, kuba.halcewicz-pleskaczewski , Akcje
Link Komentarze (3) »
Według tybetańskich źródeł opaci klasztorów buddyjskich w Sichuanie, gdzie rusza zakrojona na wielką skalę kampania „edukacji patriotycznej", masowo odmawiają krytykowania Dalajlamy, wzywając władze chińskie do rozpoczęcia dialogu z przywódcą Tybetańczyków.

Dziś poniedziałek (31.03) i Międzynarodowy Dzień Akcji dla Tybetu. Załóżcie coś pomarańczowego i wywieście pomarańczowe flagi (np. z Dużego Formatu).

Poza tym manifestacje i pikiety:
Biała Podlaska: Plac Wolności, 14.30
Białystok: Ratusz, 19,oo
Katowice: Plac Wolności, 16,oo

Flash mob w Łodzi, o 14,30 na parterze między mercer's coffee, a coffee heaven. Weź ze sobą flagę Tybetu. kontakt: ewka@ratujtybet.org
 
W Gdańsku w klubach "Ygrek" i kawiarni "Pi Kawa" , od 18,oo do 22,oo pisanie listów z Amnesty International

09:09, agnieszka.lichnerowicz
Link Komentarze (1) »

Maroko Singapur Fidżi

Wydawać by się mogło, że brutalnie stłumione protesty mnichów w Lasie spotkały się z negatywną reakcją ze strony rządów i społeczeństw większości państw świata. Czy, aby jednak na pewno? Oto lista państw, które poparły chińską politykę wobec Tybetu. Każdemu z nich, co roku poświęcane są osobne raporty Amnesty International. Jeśli list jest niekompletna, piszcie!

Maroko
Singapur
Fidżi


Źródła:
http://www.chinadaily.com.cn/olympics
http://www.khaleejtimes.com/
http://www.news.com.au/heraldsun/
http://www.amnesty.org

00:47, jaroslaw.marczuk , Chiny
Link Komentarze (1) »

W sobotę Pekin obiecał wypłacić po 200 000 juanów (28,5 tys. USD) rodzinom 18 śmiertelnych ofiar ostatnich rozruchów w Tybecie. Z kolei osobom, które w trakcie tych wydarzeń doznały uszczerbku na zdrowiu zaoferowano bezpłatną opiekę medyczną. Podobnie rząd przewiduje przeznaczenie pewnych środków finansowych na pomoc w odbudowie zniszczonych w trakcie zajść nieruchomości.    

Według oficjalnych danych podawanych przez Pekin, w protestach zginęły 22 osoby, zaś 382 cywilów i 241 funkcjonariuszy policji odniosło rany. Zdaniem tybetańskiej opozycji rzeczywista liczba zabitych wynosi 140 osób.

Źródło:
http://www.alertnet.org/thenews/newsdesk/HKG40803.htm 

00:36, jaroslaw.marczuk , Chiny
Link Komentarze (1) »
niedziela, 30 marca 2008
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,5068235.html
18:52, kuba.halcewicz-pleskaczewski , Akcje
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4
Tybet Watch
Niekomercyjny blog zbierający wszelkie informacje o zdarzeniach w Tybecie przed olimpiadą w Pekinie oraz o akcjach protestach w realu i w sieci, wspólne przedsięwzięcie ”Gazety Wyborczej”, portalu Gazeta.pl, dziennika ”Metro” i Radia TOK FM. Dołącz do nas

TybetWatch
Autorzy
Partnerzy
Jesteśmy przeciw Helsińska Fundacja Praw Człowieka SOLIDARNI Z TYBETEM Fair play. Free Tibet.
Add to Technorati Favorites


Blogowisko.org