Kategorie: Wszystkie | Akcje | Artykuły | Audycje | Chiny | Internet | Olimpiada | Prawa człowieka | Tybet | Wideo
RSS
piątek, 30 kwietnia 2010
Piąte już wydarzenie z cyklu Ludzie z Kontynentu, prezentującego twórczość artystów pochodzących z mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności imigranckich, którzy mieszkają i tworzą w Warszawie. Tym razem będzie to WARSZAWA TYBETAŃSKA. W programie m.in. ekspozycja usłanych symboliką thanek, sypanie mandali, panel edukacyjny oraz impreza DJ-ska.

22:27, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
Rankiem 14 kwietnia 2010 roku o godzinie 7:49 okręg Juszu w Khamie nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 7,1 stopnia w skali Richtera. Media informują o dziesięciu tysiącach rannych, ale ich liczba może okazać się znacznie wyższa. Ucierpiały również regiony Paljul, Dege i Dzaczukha w prefekturze Kardze.
środa, 28 kwietnia 2010
Rano jak zwykle włączyłam telewizor i ze zdumieniem odkryłam, że na wszystkich kanałach nadają wiadomości rządowej CCTV 1. Najpierw myślałam, że coś się zepsuło, ale nagle przypomniałam sobie, że ogłoszono „dzień żałoby narodowej” po trzęsieniu ziemi w Yushu, więc nie pokazują żadnych programów rozrywkowych.
poniedziałek, 26 kwietnia 2010
Lhasa w lutym, Losar tuż tuż, ulice miasta przejmują we władanie piaskowe burze. Dawniej nigdy nie przychodziły do nas tak wcześnie. Czy to tylko skutek globalnego ocieplenia? Niegdyś nad lhaską doliną unosiły się górskie szczyty nazywane „ośmioma płatkami lotosu”. Odkąd pożarły je koparki, gdy tylko powieje, wszędzie pełno pyłu i piasku. Dumna ziemia, która wydała potężnego Songcena Gampo, nazywa się dziś „okręg Maldrogongkar”. Jego włodarze postanowili wyprzedać ją jakiemuś chińskiemu górniczemu konsorcjum. Napełnili kieszenie, lecz na pola płynie zatruta woda, padają zwierzęta, ludzie chorują nie wiadomo na co.
piątek, 23 kwietnia 2010
środa, 21 kwietnia 2010
Władze chińskie ogłosiły dzień żałoby po ponad dwóch tysiącach zabitych w tybetańskiej prefekturze Juszu (chiń. Yushu) prowincji Qinghai, jednocześnie nakazując mnichom z sąsiednich regionów opuszczenie miejsca katastrofy. Zastrzegające anonimowość źródła twierdzą, że zakazem udzielania pomocy ofiarom tragicznego trzęsienia ziemi objęto również świeckich Tybetańczyków. We wtorek 20 kwietnia rządowe media informowały o 2064 zabitych, ponad 12000 rannych i 175 zaginionych. Znów działa sieć elektroenergetyczna i telefoniczna, co ułatwia prowadzenie akcji ratunkowej.
wtorek, 20 kwietnia 2010
Prezes Rady Ministrów Donald Tusk przesłał na ręce Premiera Rady Państwowej Chińskiej Republiki Ludowej Wen Jiabao kondolencje w związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, które nawiedziło Prefekturę Yushu w dniu 14 kwietnia 2010 roku.

22:56, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
Po pierwsze, jestem wściekły, rozgoryczony, zdezorientowany.
Podpisz list skierowany do przedstawicieli Sejmu RP!

08:11, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
Tak jak już pisałem wkrótce po usłyszeniu wiadomości, jestem głęboko zasmucony tragiczną śmiercią wielu ludzi, wielką liczbą rannych i olbrzymimi zniszczeniami w wyniku potężnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło tereny Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Yushu (po tybetańsku Kyigudo). Z powodu dzielącej nas odległości, nie jestem w stanie osobiście dodać otuchy bezpośrednio dotkniętym tą straszliwą tragedią, ale chciałbym, aby wiedzieli oni, że się za nich modlę.

08:00, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3
Tybet Watch
Niekomercyjny blog zbierający wszelkie informacje o zdarzeniach w Tybecie przed olimpiadą w Pekinie oraz o akcjach protestach w realu i w sieci, wspólne przedsięwzięcie ”Gazety Wyborczej”, portalu Gazeta.pl, dziennika ”Metro” i Radia TOK FM. Dołącz do nas

TybetWatch
Autorzy
Partnerzy
Jesteśmy przeciw Helsińska Fundacja Praw Człowieka SOLIDARNI Z TYBETEM Fair play. Free Tibet.
Add to Technorati Favorites


Blogowisko.org