Kategorie: Wszystkie | Akcje | Artykuły | Audycje | Chiny | Internet | Olimpiada | Prawa człowieka | Tybet | Wideo
RSS
piątek, 30 maja 2008
Władze chińskie 24 maja aresztowały pięciu mnichów w związku z serią niegroźnych eksplozji w prefekturze Czamdo (chiń. Changdu) Tybetańskiego Regionu Autonomicznego.
Od kilku tygodni do TCHRD niemal codziennie napływają informacje o kilkuosobowych, pokojowych protestach w prefekturze Kardze (chiń. Ganzi) prowincji Sichuan; na czele większości z nich stały mniszki z lokalnych klasztorów.
środa, 28 maja 2008
Janusz Adamczak i Tomasz Chudziński, dwaj piloci paralotniowi z Poznania, znani z zeszłorocznego przelotu przez Bałtyk z Polski do Szwecji postanowili zaangażować się w sprawę wolności dla Tybetu. To wspaniali ludzie i znakomici piloci paralotni z napędem. Wierzę w to, że uda im się dokonać planowanego przelotu . Mam nadzieję, że będę mógł im towarzyszyć na kilku odcinkach . Poniżej pełna informacja od TOMKA. GRATULUJĘ POMYSŁU.
Władze chińskie chińskie aresztowały Nimę Drakpę, Tybetańczyka z Sichuanu, podejrzanego o rozmawianie z dziennikarzami z Hongkongu o marcowych protestach w regionie.

Ostrzeżenie: Drodzy przyjaciele, jakiś czas temu skontaktował ze mną ktoś, komu zależy na szpiegowaniu mnie i moich znajomych. Podawał - albo podawała - się za Tybetańczyka zza granicy, przedstawiciela rządu emigracyjnego, osobę mającą do przekazania ważne dokumenty itd. Wygląda na to, że ukradł listę moich kontaktów na Skypie. Kiedy rozesłałam ostrzeżenie przyjaciołom, wczoraj późnym wieczorem ktoś przejął moje konto. Zmieniono hasło, nie mogę się więc zalogować. Z tego co mi wiadomo, złodziej zaczął się kontaktować z ludźmi z mojej książki adresowej. Stawia to ich i mnie w bardzo niebezpiecznym położeniu. Proszę, potraktujcie to ostrzeżenie bardzo poważnie. Usuńcie ze swojej listy kontaktów albo zablokujcie „Degawę" i powiedzcie to wszystkim znajomym, którzy mogą chcieć mi coś przekazać.

Jeśli otrzymacie ode „mnie" jakąś wiadomość pod nowym imieniem, proszę zacznijcie od rozmowy (rodacy - po tybetańsku), żeby potwierdzić „moją" tożsamość. Jeśli druga strona nie zechce z wami mówić, to znaczy, że nie rozmawiacie ze mną. Nie dajcie się też złapać w podobną pułapkę, i raczej rozmawiajcie, nie piszcie, korzystając z komunikatorów. Oser, 28 maja o świcie z Pekinu.

[Tego samego dnia bloga Oser zaatakował „Sojusz czerwonych chińskich hakerów". Pod chińską flagą umieścili zdjęcie autorki z podpisem: „Zapamiętajcie obrzydliwy ryj rzeczniczki niepodległości Tybetu. Jeśli zobaczycie gdzieś tę sukę, dobrze ją ode mnie skopcie".]


Oser (chiń. Weise) urodziła się w Lhasie w 1966 roku. Pisze po chińsku i mieszka w ChRL. We wrześniu 2003 roku jej książka „Zapiski z Tybetu" (chiń. Xizang Biji) znalazła się na indeksie. Władze uznały, że jest „szkodliwa" i zawiera „nieodpowiedzialne" wzmianki o Dalajlamie oraz Karmapie, który w 2000 roku uciekł do Indii. Oser zmuszono do poddania się samokrytyce - za odmowę ukarano ją usunięciem z pracy, odbierając jej jedyne źródło utrzymania, świadczenia zdrowotne i emerytalne oraz mieszkanie. Uciekła do Pekinu. Od 22 marca do maja - wraz z mężem, chińskim intelektualistą Wang Lixiongiem - w areszcie domowym.

09:37, adam.koziel
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 maja 2008
Dla rządu Chin rok igrzysk miał być manifestacją narodowej dumy i pewności siebie na arenie międzynarodowej. Póki co jest zupełnie inaczej. Marcowe protesty w Tybecie i związane z nimi przepychanki wokół sztafety olimpijskiej zupełnie zaskoczyły rządzących. Teraz stanęło przed nimi kolejne wyzwanie – również wizerunkowe – w postaci trzęsienia ziemi. Atmosfera „roku triumfu” systematycznie gęstnieje.
poniedziałek, 26 maja 2008
Do wszystkich obdarzonych współczuciem, do pracujących dla innych, gdziekolwiek są na tej planecie, do współczujących istot zrodzonych z łona matek, oraz do czcigodnych mnichów, którzy nadają życiu sens. Do wszystkich państw rozwiniętych, do szacownych ośrodków wiedzy, do każdego, kto rozumie prawo przyczyny i skutku oraz szanuje wiarę religijną – wysłuchajcie głosu płynącego prosto z serca.

Podesłała Marta  

Wczoraj odbył się w Brukseli coroczny bieg na dystansie 20 km. W imprezie bierze udzial okolo 20 tysięcy biegaczy - byli również przedstawiciele organizacji tybetanskkich i wspierających Tybet, biegli z koszulkach I RUN FOR FREE TIBET.

13:22, kuba.halcewicz-pleskaczewski , Akcje
Link Dodaj komentarz »

Podesłał Romek Lubojański beatsfactory.pl

Jakiś czas temu ktoś wpadł u nas na forum na pomysł aby wyrazić jakoś solidarność z Tybetańczykami, pokazać jakoś, że wydarzenia na wschodzie nie są nam obojętne. Postanowiliśmy stworzyć kompilację utworów inspirowanych muzyką, sztuką i ogólnie kulturą Tybetu, ale postrzeganą przez pryzmat muzyki jaką tworzymy. Dziś składanka jest już prawie gotowa.

Zachęcam do zapoznania się z nimi.

Utwory na kompilacji są bardzo różne, od ciężkiej elektroniki, przez muzykę orkiestralną, nawet po jazz.  

http://www.projektnorwegia.klient.stk.net.pl/tibet/va_-_bf_4_tibet_beta.rar
http://www.projektnorwegia.klient.stk.net.pl/tibet/front.jpg
http://www.projektnorwegia.klient.stk.net.pl/tibet/back.jpg
http://www.projektnorwegia.klient.stk.net.pl/tibet/info.txt

13:13, kuba.halcewicz-pleskaczewski , Akcje
Link Komentarze (2) »
niedziela, 25 maja 2008
Po olimpiadzie w Pekinie, chiński rząd planuje osiedlić milion Chińczyków w Tybecie. W ten sposób chińskie władze chcą osłabić tybetańską kulturę i tożsamość - powiedział Dalajlama wywiadzie dla "The Guardian".

00:07, martyna-majchrzak
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Tybet Watch
Niekomercyjny blog zbierający wszelkie informacje o zdarzeniach w Tybecie przed olimpiadą w Pekinie oraz o akcjach protestach w realu i w sieci, wspólne przedsięwzięcie ”Gazety Wyborczej”, portalu Gazeta.pl, dziennika ”Metro” i Radia TOK FM. Dołącz do nas

TybetWatch
Autorzy
Partnerzy
Jesteśmy przeciw Helsińska Fundacja Praw Człowieka SOLIDARNI Z TYBETEM Fair play. Free Tibet.
Add to Technorati Favorites


Blogowisko.org