Kategorie: Wszystkie | Akcje | Artykuły | Audycje | Chiny | Internet | Olimpiada | Prawa człowieka | Tybet | Wideo
RSS
piątek, 30 lipca 2010
Według niezależnych źródeł 21 lipca władze Nepalu ponownie złamały „dżentelmeńską umowę” z Biurem Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR), aresztując i wydając chińskiej straży granicznej – ściślej żołnierzom Ludowej Policji Zbrojnej, którzy pełnią tę funkcję – dwóch tybetańskich uchodźców.
piątek, 23 lipca 2010
Chińskie media informują o powołaniu nowej „małej przewodniej grupy roboczej do spraw Tybetu”, którą ponownie kieruje Jia Qinglin, członek Stałego Komitetu biura politycznego Komunistycznej Partii Chin i przewodniczący Ogólnochińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej.
środa, 14 lipca 2010
Przed chwilą zadzwoniła do mnie zapłakana młodsza siostra Tasziego Topgjala. Właśnie się dowiedziała, że nocą 5 lipca zabrali z domu jej brata, spokojnego, szanowanego nauczyciela języka tybetańskiego. Było ich kilkunastu. Gdzie teraz jest? Tego nie wie nikt. Czy pokazali jakiś nakaz? Jak zwykle nie.
wtorek, 13 lipca 2010
Według niezależnych źródeł 27 czerwca Biuro Bezpieczeństwa Publicznego zatrzymało siedmiu tybetańskich sołtysów w okręgu Dzoge (chiń. Ruoergai) prefektury Ngaba (chiń. Aba) prowincji Sichuan.
Och Teatr, godz. 19.00, Warszawa Data wydarzenia: 21 lipca 2010 Tymański Yass Ensamble i mnisi z klasztoru Drepung Gomang The Band Of Endless Noise Wołosi i Lasoniowie

15:27, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 lipca 2010
Żona wrobionego i skazanego na piętnaście lat więzienia Karmy Samdupa od miesiąca zakłada i pisze blogi, które po chwili znikają. Wczoraj zaczęła po raz piąty. W profilu pod zdjęciem wpisała: „Niezależnie od narodowości i miejsca, liczy się tylko współczucie i sprawiedliwość. Żadnych kłamstw, żadnych pochlebstw, tylko wytrwałość i spokój. Jaki więc pożytek z usuwania tego wpisu czy bloga?”.
sobota, 10 lipca 2010
Dzisiaj minie, przyjdzie jutro.
piątek, 09 lipca 2010
Rinczen Samdup, starszy brat bezwstydnie wrobionego i zamkniętego przed chwilą na piętnaście lat Karmy, został dzisiaj, 3 lipca 2010 roku, skazany na pięć lat więzienia przez Pośredni Sąd Ludowy prefektury Czamdo za wyimaginowane „separatystyczne podżeganie”.
czwartek, 08 lipca 2010
środa, 07 lipca 2010
B. prezydent Lech Wałęsa przesłał Dalajlamie, duchowemu przywódcy Tybetańczyków życzenia z okazji przypadających we wtorek jego 75. urodzin. Wałęsa zapewnił w swoim liście, że nadal będzie wspierać Tybetańczyków w ich "dążeniu do poszanowania praw człowieka".

21:52, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Tybet Watch
Niekomercyjny blog zbierający wszelkie informacje o zdarzeniach w Tybecie przed olimpiadą w Pekinie oraz o akcjach protestach w realu i w sieci, wspólne przedsięwzięcie ”Gazety Wyborczej”, portalu Gazeta.pl, dziennika ”Metro” i Radia TOK FM. Dołącz do nas

TybetWatch
Autorzy
Partnerzy
Jesteśmy przeciw Helsińska Fundacja Praw Człowieka SOLIDARNI Z TYBETEM Fair play. Free Tibet.
Add to Technorati Favorites


Blogowisko.org