Kategorie: Wszystkie | Akcje | Artykuły | Audycje | Chiny | Internet | Olimpiada | Prawa człowieka | Tybet | Wideo
RSS
niedziela, 31 października 2010
We wtorek 2 listopada o godzinie 14.30 przed gmachami Sejmu i Senatu przy ul. Wiejskiej w Warszawie Społeczność Tybetańska w Polsce organizuje demonstrację w obronie języka tybetańskiego.

23:09, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 października 2010
Z całego serca pragnę pogratulować panu Liu Xiaobo tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla.
Chiński dysydent Lu Xiaobo laureatem pokojowej nagrody Nobla za "walkę bez przemocy na rzecz podstawowych praw w Chinach". Profesor literatury chińskiej i pisarz odsiaduje w Chinach wyrok 11 lat więzienia za "działalność wywrotową". Chiński rząd ostrzegał Komitet przed konsekwencjami przyznania mu nagrody.
czwartek, 07 października 2010
Według tybetańskich źródeł w czerwcu Pośredni Sąd Ludowy w Lhasie skazał na karę dożywotniego więzienia Dziamphela Łangczuka. Na tej samej rozprawie został skazany na dwadzieścia lat więzienia Kunczok Nima. Obaj są mnichami klasztoru Drepung.
poniedziałek, 04 października 2010
Według tybetańskich źródeł 8 września Pośredni Sąd Ludowy w Czamdo (chiń. Changdu) skazał na trzynaście lat więzienia Łangdu, mnicha z klasztoru Paljul w Dege, w prefekturze Kardze (chiń. Ganzi) prowincji Sichuan.
sobota, 02 października 2010
Jak donoszą tybetańskie źródła, okoliczni Tybetańczycy utrudniają chińskim ekipom prace nad budową tamy wznoszonej w okolicy góry uważanej za świętą przez mieszkańców tamtejszych okolic.

23:30, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
piątek, 01 października 2010
Władze chińskie – co zdarza się niezmiernie rzadko – przyznały się oficjalnie do „przypadkowego zastrzelenia” Tybetańczyka imieniem Babo w okręgu Paljul (chiń. Baiyu) prefektury Kardze (chiń. Ganzi) prowincji Sichuan.
Tybet Watch
Niekomercyjny blog zbierający wszelkie informacje o zdarzeniach w Tybecie przed olimpiadą w Pekinie oraz o akcjach protestach w realu i w sieci, wspólne przedsięwzięcie ”Gazety Wyborczej”, portalu Gazeta.pl, dziennika ”Metro” i Radia TOK FM. Dołącz do nas

TybetWatch
Autorzy
Partnerzy
Jesteśmy przeciw Helsińska Fundacja Praw Człowieka SOLIDARNI Z TYBETEM Fair play. Free Tibet.
Add to Technorati Favorites


Blogowisko.org