Kategorie: Wszystkie | Akcje | Artykuły | Audycje | Chiny | Internet | Olimpiada | Prawa człowieka | Tybet | Wideo
RSS
wtorek, 17 sierpnia 2010
Trzy lata temu (dokładnie 1 sierpnia 2007 r.), Runggye Adak, nomada z Lithangu w tybetańskim regionie Kham został aresztowany za publiczne wezwanie do powrotu Dalajlamy do Tybetu. Podczas festiwalu jeździeckiego Runggye wszedł na scenę, i przez mikrofon powiedział „w dzisiejszych czasach są tacy, którzy mówią, że nie potrzebujemy Dalajlamy. Dalajlama jest tym, którego sześć milionów Tybetańczyków prawdziwie potrzebuje…”

13:47, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
WLithangu, w prefekturze Kardze (chiń. Ganzi) prowincji Sichuan rośnie napięcie w związku z trzecią rocznicą protestu Rongje Adraka.

13:44, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
Władze aresztowały w zeszłym tygodniu dwóch Tybetańczyków w okręgu Barkham, Tybetańska Autonomiczna Prefektura Ngaba – informują tybetańskie źródła.

13:42, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
Jestem głęboko zasmucony wieloma ofiarami śmiertelnymi i ogromnymi zniszczeniami mienia na skutek powodzi w Pakistanie i Indiach. Przekazałem swoje kondolencje i ofiarowałem modlitwy, jak również symboliczne datki pieniężne na akcje ratownicze i pomocowe - napisał w oświadczeniu Dalajlama.

13:41, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
Liczba zabitych w wyniku zejścia błotnych i kamiennych lawin w Drugchu, tybetańskim regionie prowincji Gansu w północno- wschodnich Chinach wzrosła do 702 w sobotę, 8 sierpnia. 1042 osoby wciąż są zaginione a 42 poważnie ranne, podała wczoraj państwowa agencja Xinhua.

13:40, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 sierpnia 2010
Adwokat Pu Zhiqiang poinformował zachodnie media, że apelacja jego klienta, skazanego na piętnaście lat więzienia Karmy Samdupa, słynnego biznesmena, filantropa i działacza społecznego, została odrzucona przez pośredni sąd ludowy w Xinjiangu.
piątek, 30 lipca 2010
Według niezależnych źródeł 21 lipca władze Nepalu ponownie złamały „dżentelmeńską umowę” z Biurem Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR), aresztując i wydając chińskiej straży granicznej – ściślej żołnierzom Ludowej Policji Zbrojnej, którzy pełnią tę funkcję – dwóch tybetańskich uchodźców.
piątek, 23 lipca 2010
Chińskie media informują o powołaniu nowej „małej przewodniej grupy roboczej do spraw Tybetu”, którą ponownie kieruje Jia Qinglin, członek Stałego Komitetu biura politycznego Komunistycznej Partii Chin i przewodniczący Ogólnochińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej.
środa, 14 lipca 2010
Przed chwilą zadzwoniła do mnie zapłakana młodsza siostra Tasziego Topgjala. Właśnie się dowiedziała, że nocą 5 lipca zabrali z domu jej brata, spokojnego, szanowanego nauczyciela języka tybetańskiego. Było ich kilkunastu. Gdzie teraz jest? Tego nie wie nikt. Czy pokazali jakiś nakaz? Jak zwykle nie.
wtorek, 13 lipca 2010
Według niezależnych źródeł 27 czerwca Biuro Bezpieczeństwa Publicznego zatrzymało siedmiu tybetańskich sołtysów w okręgu Dzoge (chiń. Ruoergai) prefektury Ngaba (chiń. Aba) prowincji Sichuan.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 74
Tybet Watch
Niekomercyjny blog zbierający wszelkie informacje o zdarzeniach w Tybecie przed olimpiadą w Pekinie oraz o akcjach protestach w realu i w sieci, wspólne przedsięwzięcie ”Gazety Wyborczej”, portalu Gazeta.pl, dziennika ”Metro” i Radia TOK FM. Dołącz do nas

TybetWatch
Autorzy
Partnerzy
Jesteśmy przeciw Helsińska Fundacja Praw Człowieka SOLIDARNI Z TYBETEM Fair play. Free Tibet.
Add to Technorati Favorites


Blogowisko.org