Kategorie: Wszystkie | Akcje | Artykuły | Audycje | Chiny | Internet | Olimpiada | Prawa człowieka | Tybet | Wideo
RSS
wtorek, 13 lipca 2010
Och Teatr, godz. 19.00, Warszawa Data wydarzenia: 21 lipca 2010 Tymański Yass Ensamble i mnisi z klasztoru Drepung Gomang The Band Of Endless Noise Wołosi i Lasoniowie

15:27, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 lipca 2010
Żona wrobionego i skazanego na piętnaście lat więzienia Karmy Samdupa od miesiąca zakłada i pisze blogi, które po chwili znikają. Wczoraj zaczęła po raz piąty. W profilu pod zdjęciem wpisała: „Niezależnie od narodowości i miejsca, liczy się tylko współczucie i sprawiedliwość. Żadnych kłamstw, żadnych pochlebstw, tylko wytrwałość i spokój. Jaki więc pożytek z usuwania tego wpisu czy bloga?”.
sobota, 10 lipca 2010
Dzisiaj minie, przyjdzie jutro.
piątek, 09 lipca 2010
Rinczen Samdup, starszy brat bezwstydnie wrobionego i zamkniętego przed chwilą na piętnaście lat Karmy, został dzisiaj, 3 lipca 2010 roku, skazany na pięć lat więzienia przez Pośredni Sąd Ludowy prefektury Czamdo za wyimaginowane „separatystyczne podżeganie”.
czwartek, 08 lipca 2010
środa, 07 lipca 2010
B. prezydent Lech Wałęsa przesłał Dalajlamie, duchowemu przywódcy Tybetańczyków życzenia z okazji przypadających we wtorek jego 75. urodzin. Wałęsa zapewnił w swoim liście, że nadal będzie wspierać Tybetańczyków w ich "dążeniu do poszanowania praw człowieka".

21:52, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
Członek Zarządu Międzynarodowego Instytutu Prasowego (IPI) przestrzega przed „dotkliwym szkodzeniem idei wolności prasy”. Już drugiemu polskiemu dziennikarzowi odmówiono wizy do Chin, trzy miesiące po tym, jak jego koleżanka została umieszczona na „czarnej liście” i otrzymała odmowę wjazdu na terytorium kraju.

21:38, program.tybetanski
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 lipca 2010
Ten szczególny dzień, rocznica urodzin Jego Świątobliwości Dalajlamy, przypomina nam, Tybetańczykom, iż mimo okupacji naszego kraju i wielu związanych z tym przeciwności, jesteśmy najszczęśliwszymi z ludzi. Choć Jego Świątobliwość, manifestacja Czenreziga, Buddy Współczucia, pochyla się ze współczuciem nad wszystkimi bez wyjątku istotami, które cierpią w całym wszechświecie, i udziela niezgłębionych nauk każdemu, kto szuka spokoju umysłu i szczęścia, ze wszystkich narodów na świecie tylko Tybetańczycy zostali pobłogosławieni jego politycznym przywództwem, niezrównaną szczodrością duchowego przewodnictwa w krzewieniu Dharmy Buddy oraz niepojętą inspiracją obecności, która ukazuje każdemu z nas bezmiar potencjału dobra, jaki możemy w sobie obudzić.
sobota, 03 lipca 2010
Pośredni Sąd Ludowy prefektury Czamdo (chiń. Changdu) skazał na karę pięciu lat więzienia (za „podżeganie do separatyzmu”) Rinczena Samdupa, działacza, który założył organizację ekologiczną zrzeszającą wszystkich mieszkańców jego wioski i zajmującą się zalesianiem, zbieraniem śmieci i edukacją. Dodatkowo pozbawiono go „praw politycznych” na trzy lata. Wcześniej Rinczen był wielokrotnie nagradzany i chwalony przez władze.
środa, 30 czerwca 2010
Przed kilkoma dniami organizacja Human Rights Watch zaapelowała do chińskiego rządu o oddalenie zarzutów postawionych społecznikowi i ekologowi Karmie Samdupowi oraz jego braciom. „Ludzie ci – napisali – uosabiają cechy, które władze chcą widzieć w nowoczesnych Tybetańczykach: przedsiębiorczość, szczodrość wobec oficjalnie akceptowanych projektów o charakterze kulturalnym i ekologicznym oraz apolityczność, a mimo to nawet oni traktowani są jak przestępcy”. Przypomniało mi to moje pierwsze spotkanie z Karmą w maju 1998 roku. Przyjechałam z Lhasy do Chengdu w jakiejś sprawie. Ku mojemu osłupieniu przed bramą siedziby władz lokalnych zauważyłam grupę Tybetańczyków siedzących w milczeniu na gazetach, bambusowych matach i plastikowych torbach. Wyglądali na zmęczonych i zabiedzonych, ale w ich oczach płonął gniew i rozpacz. Podeszłam do nich zapytać w czym rzecz i wtedy właśnie pojawił się Karma Samdup z dwoma skrzynkami wody mineralnej.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 74
Tybet Watch
Niekomercyjny blog zbierający wszelkie informacje o zdarzeniach w Tybecie przed olimpiadą w Pekinie oraz o akcjach protestach w realu i w sieci, wspólne przedsięwzięcie ”Gazety Wyborczej”, portalu Gazeta.pl, dziennika ”Metro” i Radia TOK FM. Dołącz do nas

TybetWatch
Autorzy
Partnerzy
Jesteśmy przeciw Helsińska Fundacja Praw Człowieka SOLIDARNI Z TYBETEM Fair play. Free Tibet.
Add to Technorati Favorites


Blogowisko.org