Kategorie: Wszystkie | Akcje | Artykuły | Audycje | Chiny | Internet | Olimpiada | Prawa człowieka | Tybet | Wideo
RSS

Artykuły

poniedziałek, 28 kwietnia 2008
Tybetański przywódca duchowy i polityczny Dalajlama XIV z zadowoleniem przyjął decyzję Chin o wznowieniu dialogu. W sobotę podkreślił, że zależy mu na "poważnych dyskusjach" z Pekinem.
czwartek, 24 kwietnia 2008
Unijna komisarz ds. stosunków zewnętrznych Benita Ferrero-Waldner zaapelowała w czwartek do rządu Chin o "konstruktywny i merytoryczny dialog" z tybetańskim przywódcą dalajlamą. Celem dialogu miałaby być "konkretna poprawa sytuacji Tybetańczyków". Chcielibyśmy pokojowego rozwiązania (sporu) między Chinami a dalajlamą i jego przedstawicielami" - oświadczyła komisarz UE w czasie konferencji prasowej w Tokio. W stolicy Japonii gościło ostatnio wielu przedstawicieli UE, w tym szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso. Jeszcze w czwartek delegacja jest oczekiwana w Pekinie. Sprawa Tybetu będzie traktowana priorytetowo w czasie rozmów, jakie unijni przedstawiciele odbędą w Chinach - zapewniła Ferrero-Waldner. (PAP)
środa, 23 kwietnia 2008
W dzisiejszej Gazecie Wyborczej Samsung odpowiada na artykuły Ewy Siedleckiej: ”Sztafeta Chin Imperialnych” i ”Kto pobiegnie z olimpijską pochodnią przez Tybet”.
[...]

Sztafeta to przedsięwzięcie organizowane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, Samsung ma zaszczyt wspierać je jako sponsor już po raz trzeci (na letnich igrzyskach w Atenach w 2004 r. i zimowych igrzyskach w Turynie w 2006 r.).

[...]

Duch olimpijski zawsze stał ponad podziałami politycznymi, a naszym nadrzędnym obowiązkiem jako sponsora jest szerzenie tej idei i dlatego będziemy oficjalnym sponsorem ruchu olimpijskiego także w następnych latach: podczas zimowych igrzysk w Vancouver w 2010 r., letnich igrzysk w Londynie w 2012 r. oraz zimowych igrzysk w 2014 r. i letnich igrzysk w 2016 r.

Bartosz Herman, Marketing Manager, Samsung Electronics Polska

Przeczytaj całość

10:54, kuba.halcewicz-pleskaczewski , Artykuły
Link Dodaj komentarz »
Prezydent Francji wystosował list z przeprosinami do niepełnosprawnej chińskiej florecistki zaatakowanej w Paryżu w czasie sztafety olimpijskiej
Indonezyjskie władze rozpędziły w poniedziałek niewielką protybetańską manifestację, która odbyła się w Dżakarcie na kilka godzin po przybyciu do Indonezji sztafety z ogniem olimpijskim.
czwartek, 17 kwietnia 2008

Tybetańskie Centrum Praw Człowieka i demokracji zdobyło zdjęcia jedenastu z co najmniej czternastu (a nie, jak podawano wcześniej, ośmiu) Tybetańczyków zastrzelonych 3 kwietnia przez Ludową Policję Zbrojną w pobliżu klasztoru Tongkor, w okręgu Kardze (chiń. Ganzi) prowincji Sichuan. Katalizatorem demonstracji było aresztowanie dwóch mnichów, protestujących przeciwko kampanii „edukacji patriotycznej".

Phurbu Delek, 30 lat, z wioski Sothok

Druklo Co, 34, wieś Gugra

Kheczok Pało, 20, wieś Tharthok

Cering Dhondup („młodszy"), Drujak

Lhego (przydomek), 35, Łalanda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kunczok Szerab, 30, Khasung

Lobsang Rinczen, 25, Njatri

Sonam Cultrim, 22, Njatri

Thupten Sangden (były mistrz rytuału klasztoru Tongkor), 27, Cukra

Cełang Rigzin (mistrz dyscypliny klasztoru Tongkor), 38, Dzuruda

Cejang Kji, 23, Carngo

Pozostali zabici to: Cering Dhondup („starszy"), 43, Khasung; Tenlu, 32, Gugra; Kelsang Czedron, 35, Mokrin.

 

 

17:10, jerzy.gumowski , Artykuły
Link Komentarze (2) »
środa, 16 kwietnia 2008
Norweski podróżnik Inge Solheim postawił na biegunie północnym flagę Tybetu. W ten sposób, jak pisze w e-mailu wysłanym do gencji Reutera, chce zachęcić rządy do popierania Tybetu w ich kontaktach z Pekinem.

Fot. Reuters
Chińscy internauci zwracają się do klientów francuskiej sieci detalicznej Carrefour, o bojkot zakupów, gdyż ich zdaniem Carrefour popiera grupy opowiadające się za niepodległością Tybetu - pisze we wtorek agencja Reutera.
wtorek, 15 kwietnia 2008
Mój kolega, Kacper Kowalski jeden z najlepszych pilotów paralotniowych w Polsce, na moją prośbę przysłał mi kilka fotografii i krótki opis swojej wizyty na pograniczu Indii i Tybetu. To ten świat, pokazany i opisany przez Kacpra czeka na naszą pomoc.
poniedziałek, 14 kwietnia 2008
Szanowny Panie Redaktorze, W "Gazecie Wyborczej" z dnia 11 kwietnia 2008 roku zostały opublikowane artykuły autorstwa p. Ewa Siedleckiej pt.: "Kto pobiegnie z olimpijską pochodnią przez Tybet" (str. 11) i "Sztafeta Chin imperialnych" (str. 26). Z ogromną przykrością i niepokojem stwierdzamy, że w ich treści znalazły się nieprawdziwe informacje, w tym stwierdzenia, że sztafeta olimpijska to impreza ufundowana m.in. przez koncern Samsung w interesie Chin lub że sztafeta olimpijska nie ma nic wspólnego ze sportem. Przesyłamy na Pańskie ręce niniejsze oświadczenie, przekonani, że wyjaśnienie sytuacji opisywanej w ww. artykułach leży nie tylko w naszym obopólnym interesie, ale przede wszystkim wymaga sprostowania wobec opinii publicznej. Mając to na uwadze, chętnie udzielimy Państwu informacji na temat prowadzonej przez nas działalności. Z wyrazami szacunku Monika Żuk Samsung Electronics Polska Sp. z .o.o.
 
1 , 2 , 3 , 4
Tybet Watch
Niekomercyjny blog zbierający wszelkie informacje o zdarzeniach w Tybecie przed olimpiadą w Pekinie oraz o akcjach protestach w realu i w sieci, wspólne przedsięwzięcie ”Gazety Wyborczej”, portalu Gazeta.pl, dziennika ”Metro” i Radia TOK FM. Dołącz do nas

TybetWatch
Autorzy
Partnerzy
Jesteśmy przeciw Helsińska Fundacja Praw Człowieka SOLIDARNI Z TYBETEM Fair play. Free Tibet.
Add to Technorati Favorites


Blogowisko.org