Chiny

środa, 20 sierpnia 2008
Reporterzy Bez Granic, 19 sierpnia 2008r. Jak stwierdziła organizacja Reporterzy Bez Granic, władze chińskie, mimo obietnicy zachowania wolności prasy i swobodnego przepływu informacji podczas Igrzysk Olimpijskich, nadal zagłuszają chińsko, tybetańsko i ujgurskojęzyczne audycje kilku międzynarodowych stacji radiowych.

13:40, program.tybetanski , Chiny
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 lipca 2008Lodi Gyari - jeden z wysłanników Dalajlamy (Fot. Gurinder Osan/ASSOCIATED PRESS)

Przedstawiciele Dalajlamy - Lodi Gyari i Kelsang Gyaltsen - są już w Pekinie. Rozpoczęli dwudniowe rozmowy z władzami Chin - informację tą potwierdził tybetański rzecznik. Przedstawiciel strony chińskiej odmówił komentarza w tej sprawie. Nie chciał nawet potwierdzić rozpoczęcia rozmów.


17:45, martyna-majchrzak , Chiny
Link Dodaj komentarz »
środa, 14 maja 2008

REUTERS/Jason Lee (CHINA)

(AP Photo/Andy Wong)

REUTERS/Stringer (CHINA)

REUTERS/Jason Lee (CHINA)

 REUTERS/Jason Lee (CHINA)
 

13:40, jerzy.gumowski , Chiny
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 kwietnia 2008
Chińska milicja odkryła w południowych Chinach fabrykę, która produkowała flagi wolnego Tybetu - poinformowały media w Hongkongu. Więcej >
11:05, kuba.halcewicz-pleskaczewski , Chiny
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 21 kwietnia 2008
Według informacji dziennika "Tibet Daily", Chiny rozpoczęły dwumiesięczną kampanię "edukacji patriotycznej" w Tybecie. Cel kampanii? Zdyskredytowanie Dalajlamy oraz propagowanie rządowego stanowiska na temat protestów mnichów i marcowych zamieszek w Lhasie.

15:46, martyna-majchrzak , Chiny
Link Komentarze (4) »
niedziela, 20 kwietnia 2008
W czwartek internetowa witryna CNN stała się obiektem ataków typu DOS (Denial of Service) ze strony chińskiej grupy hakerów, określającej siebie mianem „Zemsta płomienia” (Revenge of the flame).

Napastnicy wydarzenie nazwali zemstą na stacji za stronniczość w relacjonowaniu przebiegu protestów w Tybecie. W efekcie doszło do spowolnienia działania serwisu, co miało być preludium do zaplanowanych na piątek wydarzeń.

Otóż jak poinformował zajmujący się śledzeniem aktywności chińskich hakerów blog The Dark Visitor, nie widząc skutków swoich działań, członkowie grupy zaczęli nawoływać w sieci do przeprowadzenia zmasowanego ataku, tzw. metodą DDOS,  na stronę amerykańskiej stacji. Zidentyfikowano siedem witryn, na których umieszczono wezwania do wspólnej akcji, jednakże następnego dnia nic się nie wydarzyło.

W opublikowanym później oświadczeniu hakerzy przyznali, że musieli odwołać zaplanowany atak, ponieważ dowiedziała się o nim szeroka opinia publiczna i media.   

Źródła:

http://www.cnn.com/
http://www.thedarkvisitor.com/
http://www.informationweek.com/
16:01, jaroslaw.marczuk , Chiny
Link Dodaj komentarz »
sobota, 05 kwietnia 2008
Chińskie władze odwołały przewidzianą na przyszły tydzień wizytę czeskiej delegacji w Pekinie po tym, jak flaga Tybetu została umieszczona na budynku resortu w Pradze - poinformował szef ministerstwa szkolnictwa, ds. młodzieży i sportu Ondrzej Liszka. - Reakcja Chin pokazuje, że nasza krytyka (przestrzegania) praw człowieka w tym kraju nie przeszła niepostrzeżenie – skomentował.

Delegacja, w skład której mieli wchodzić wiceminister edukacji i rektorzy trzech wyższych uczelni, miała podpisać w Pekinie umowę o rozszerzeniu współpracy między dwoma krajami, zwłaszcza jeśli chodzi o wymianę studentów.

"Umieszczenie tak zwanej fagi tybetańskiej oznacza bezpośrednie poparcie niezależności Tybetu. Nie możemy tego zaakceptować i dlatego anulowaliśmy tę wizytę" – mówi komunikat chińskiego ministerstwa edukacji.
(PAP)
12:03, kuba.halcewicz-pleskaczewski , Chiny
Link Komentarze (5) »
Władze Chin - drugiego po USA światowego rynku internetowego - częściowo zniosły blokadę angielskiej wersji Wikipedii . Niedostępne były hasła drażliwe politycznie - dotyczące kwestii Tybetu i krwawych wydarzeń z 1989 r. na Placu Tiananmen.

Użytkownicy internetu w Pekinie i Szanghaju potwierdzili w sobotę, że nie mieli problemu z dostępem do angielskiej Wikipedii. Kiedy wpisano jednak hasło: "Tybet ", wyskakiwał komunikat, że przeglądarka nie może się połączyć.

Dostęp do Wikipedii po chińsku był ciągle ograniczony.

Inspektorzy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego przekazali organizatorom igrzysk w Pekinie, że na czas olimpiady dostęp do sieci musi być swobodny.
(PAP)
12:03, kuba.halcewicz-pleskaczewski , Chiny
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 31 marca 2008
Jestem Chinką, kocham Tybet
19:37, kuba.halcewicz-pleskaczewski , Chiny
Link Dodaj komentarz »

Maroko Singapur Fidżi

Wydawać by się mogło, że brutalnie stłumione protesty mnichów w Lasie spotkały się z negatywną reakcją ze strony rządów i społeczeństw większości państw świata. Czy, aby jednak na pewno? Oto lista państw, które poparły chińską politykę wobec Tybetu. Każdemu z nich, co roku poświęcane są osobne raporty Amnesty International. Jeśli list jest niekompletna, piszcie!

Maroko
Singapur
Fidżi


Źródła:
http://www.chinadaily.com.cn/olympics
http://www.khaleejtimes.com/
http://www.news.com.au/heraldsun/
http://www.amnesty.org

00:47, jaroslaw.marczuk , Chiny
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2
Tybet Watch
Niekomercyjny blog zbierający wszelkie informacje o zdarzeniach w Tybecie przed olimpiadą w Pekinie oraz o akcjach protestach w realu i w sieci, wspólne przedsięwzięcie ”Gazety Wyborczej”, portalu Gazeta.pl, dziennika ”Metro” i Radia TOK FM. Dołącz do nas

TybetWatch
Autorzy
Partnerzy
Jesteśmy przeciw Helsińska Fundacja Praw Człowieka SOLIDARNI Z TYBETEM Fair play. Free Tibet.
Add to Technorati Favorites


Blogowisko.org