Kategorie: Wszystkie | Akcje | Artykuły | Audycje | Chiny | Internet | Olimpiada | Prawa człowieka | Tybet | Wideo
RSS

Prawa człowieka

czwartek, 17 lipca 2008
Świecki mężczyzna – półnomada, Adak Kalgyam, został skazany na pięć lat więzienia, według informacji, jakie ze sprawdzonego źródła otrzymała Free Tibet Campaign.
czwartek, 19 czerwca 2008


Nepalska policja brutalnie zatrzymała około 600 Tybetańczyków, którzy w Katmandu protestowali przeciwko polityce Chin. Protestujący zostali wepchnięci do ciężarówek i odwiezieni na komisariaty.

Policja brutalnie tłumi protesty - zobacz zdjęcia

wtorek, 29 kwietnia 2008

Oficjalna fotografia z procesu 17 tybetańczyków wypuszczona przez China's Xinhua News Agency wygląda tak:

(AP Photo/Xinhua, Chogo)
 

poniedziałek, 28 kwietnia 2008

25.04 obchodzone sa dziewiętnaste urodziny Panczen Lamy najmłodszego więźnia politycznego świata. Został porwany z rodzinnego domu w Tybecie w 1995r. Do dziś los jego jest nie znany.

REUTERS/Rupak De Chowdhuri (INDIA) 

12:18, jerzy.gumowski , Prawa człowieka
Link Komentarze (4) »
wtorek, 15 kwietnia 2008
Nepalska policja zatrzymała około 60 Tybetańczyków, którzy ponownie usiłowali protestować przed chińskim konsulatem w Katmandu.

Jak podaje PAP, Tybetańczycy przyjechali autokarem pod budynek chińskiego konsulatu. Protestowali przeciwko łamaniu praw człowieka w Tybecie. Interweniowała policja - część protestujących wsadzono do policyjnych minibusów. Pozostałych rozganiano. Buddyjscy mnisi i mniszki oraz inni zgromadzeni pod konsulatem krzyczeli: "Precz z Chinami!".
niedziela, 13 kwietnia 2008

Dla naszych sportowców i wszystkich tych, którzy mimo wszystko chcą jechać do Pekinu mam taka informacje – niemiecki brązowy medalista olimpijski Stefan Pfannmoeller zainicjował ciekawą formę protestu (fot. nr 1)

Opaski przeznaczone są dla lekkoatletycznej reprezentacji Niemiec.

(AP Photo/Uwe Lein)

A to jedna z ciekawszych fotografii jaka w ostatnim czasie została opublikowana wśród setek innych pokazujacych protesty w sprawie Tybetu od Argentyny po Indie, Paryż i Londyn

REUTERS/Arko Datta (INDIA)

11:48, jerzy.gumowski , Prawa człowieka
Link Komentarze (1) »
Tybet Watch
Niekomercyjny blog zbierający wszelkie informacje o zdarzeniach w Tybecie przed olimpiadą w Pekinie oraz o akcjach protestach w realu i w sieci, wspólne przedsięwzięcie ”Gazety Wyborczej”, portalu Gazeta.pl, dziennika ”Metro” i Radia TOK FM. Dołącz do nas

TybetWatch
Autorzy
Partnerzy
Jesteśmy przeciw Helsińska Fundacja Praw Człowieka SOLIDARNI Z TYBETEM Fair play. Free Tibet.
Add to Technorati Favorites


Blogowisko.org